Week tegen Mensenhandel

Gratis activiteiten van 14 t/m 18 oktober 2025.

Geplaatst op vrijdag 26 september 2025

Van 14 t/m 18 oktober 2025 staat de Week tegen Mensenhandel centraal. In deze week worden verschillende activiteiten georganiseerd om bewustwording te vergroten en inwoners te informeren.

Er zijn twee gratis activiteiten waar inwoners van harte voor worden uitgenodigd:

1. Filmvertoning Emoties uit

Tijdens de Week tegen Mensenhandel wordt in onze regio de indrukwekkende film 'Emoties uit' vertoond, een aangrijpende productie over loverboyproblematiek. Deze voorstelling biedt niet alleen inzicht, maar ook ruimte voor gesprek en bewustwording.
De film is gratis toegankelijk voor inwoners van de regio Westelijke Mijnstreek, Maastricht-Heuvelland en Parkstad. De vertoningen vinden plaats in Maastricht, Sittard en Heerlen.

Aanmelden kan eenvoudig via https://evenement23.riecliec-events.nl. Vergeet niet uw toegangsticket mee te nemen. Let op: vol = vol.
Na afloop zijn aandachtsfunctionarissen mensenhandel en medewerkers van Levenskracht aanwezig voor vragen en gesprek. Een waardevolle kans om samen te leren, delen en versterken.

2. Bezoek de Uitbuitingscontainer

De Uitbuitingscontainer bestaat uit drie ruimtes, die herkenbaar zijn ingericht als woning of slaapkamer. Tijdens een begeleide presentatie worden signalen zichtbaar gemaakt van verschillende vormen van uitbuiting: arbeidsuitbuiting, seksuele uitbuiting en criminele uitbuiting.
Het doel: bezoekers inzicht geven in de signalen en gevaren van ondermijning.

De container is te bezoeken op de volgende locaties:

  • 15 oktober – Gemeentehuis Stein
  • 16 oktober – Markt Maastricht (10.00-16.00 uur)
  • 17 oktober – Kerkrade, Martin Buberplein (10.00-16.00 uur)
  • 18 oktober – Heerlen, De Bongerd (10.00-16.00 uur)