We merken soms al goed dat het voorjaar is. Het zonnetje laat de heerlijke voorjaarswarmte weer voelen maar soms worden we ook overspoeld door buien. In tegenstelling tot anders hopen we nu dat het zonnetje zich elke dag laat zien en we niet kletsnat worden.
De regen zal de bloemen en de planten zeker goed doen en ze zullen dan ook extra gaan groeien en bloeien. Het voorjaar prikkelt ons telkens om buiten aan de slag te gaan. Het is overduidelijk dat veel adoptanten van de wegkruisen in de Gemeente Vaals ‘hun’ kruis aandacht geven en onderhoud plegen.
Een poosje geleden zijn Paaskransen aan alle wegkruisen in de gemeente Vaals opgehangen. Met de Pasen stonden die kruisen er dan ook erg mooi bij. De kransen worden na mei weer afgehaald en daarom zijn nu de bloemen en de plantjes aan de beurt.
Het comité Kruisen Gemeente Vaals is ook dit jaar weer in de gelegenheid om alle adoptanten bloemen en planten aan te bieden.
Adoptanten hebben hun bestelling kunnen doorgeven aan het comité en net voor de Pinksteren worden de bloemen en plantjes bezorgd en overgedragen aan de adoptanten. Zij kunnen die dan keurig planten bij hun wegkruis.
Voor de Pinksteren zullen dus alle wegkruisen voorzien zijn van nieuwe bloemen en plantjes die de lente en het zomerseizoen aankondigen. Op deze wijze staan alle wegkruisen er stralend en fleurig bij. De moeite waard om eens te bekijken.
Wij danken de Evenementen Commissie Vijlen en Gemeente Vaals voor hun steun en hulp.
Wil je helpen om dit culturele erfgoed in de openbare ruimte er goed bij te laten staan en te behouden voor de toekomst? Laat het ons dan even weten door contact op te nemen met Lambert Jaegers 06-53990756/ l.jaegers@home.nl


