De Adviesraad is een erkende gesprekspartner voor de gemeente. Zij praat namens organisaties en mensen die te maken hebben met deze wetten. Ook adviseert de adviesraad het College van Burgemeester en Wethouders. Dit kan op verzoek van de gemeente, maar ook op eigen initiatief.
De volgende vergadering is op 14 april van 19.00 tot 21.00 uur in het gemeentehuis. Wil je erbij zijn als toehoorder? Stuur dan een e-mail naar asd@vaals.nl
Jouw stem telt! Word lid van de Adviesraad Sociaal Domein
Wil jij meedenken over zorg, welzijn en ondersteuning in onze gemeente? Wil je invloed uitoefenen op beleid dat echt impact heeft op het dagelijks leven van inwoners? Dan is de Adviesraad Sociaal Domein op zoek naar jou!
Jo Kern, voorzitter: “De Adviesraad Sociaal Domein (ASD) wil de inwoners van de gemeente Vaals laten weten dat ze kunnen meepraten over diverse thema's zoals jeugd gezond laten opgroeien en wonen in een veilige omgeving.”
De ASD geeft advies aan burgemeester en wethouders van de gemeente, gevraagd en ongevraagd, binnen het sociaal domein. De adviezen gaan over hoe mensen mee kunnen doen in de samenleving. De ASD behandelt geen persoonlijke problemen, maar kan wel belangrijke maatschappelijke problemen aandragen bij de gemeente.
De ASD is onafhankelijk van de gemeente. Ze vergadert 8 tot 10 keer per jaar. Inwoners mogen de vergaderingen bijwonen. De Adviesraad wordt ondersteund door een beleidsmedewerker.
Wie zoeken we?
Peter, lid van de adviesraad: “We zoeken een collega-adviesraad-lid met een brede interesse in het sociaal domein en met ervaring als professional, vrijwilliger, of vanuit je eigen ervaringen. Samen zetten we onze expertise in om de belangen van onze inwoners te vertegenwoordigen, omdat we ons betrokken voelen bij de lokale situatie in de gemeente Vaals.”
Mariel, lid van de adviesraad: “Ligt jouw ervaring op het gebied van zorg, welzijn, en ondersteuning, opvoeden en opgroeien, en/of Inkomen/armoede/schulden? Wil je met ons samenwerken om vanuit het perspectief van onze inwoners mee te denken en adviezen te geven over deze belangrijke thema’s? We kijken ernaar uit met je samen te werken.”
Wat verwachten we?
- Je kunt opkomen voor het gezamenlijke belang van alle groepen.
- Je onderhoudt een goede relatie met je achterban.
- Je kunt gemeentelijke documenten kunnen lezen. Je kunt je mening hierover vormen. Daarbij begrijp je wat het betekent voor inwoners met een hulpvraag.
- Je kunt goed samenwerken met andere leden van de adviesraad, hun achterban en de gemeente.
Ben je geïnteresseerd?
Stuur dan een mail naar asd@vaals.nl. We nodigen je dan uit voor een kennismakingsgesprek. Heb je nog vragen? Neem dan contact op met Jo Kern, voorzitter van de adviesraad via jwfkern@hotmail.com.


