Samen maken we van de Week tegen Eenzaamheid een succes

Van donderdag 29 september t/m donderdag 6 oktober 2022 is de Week tegen Eenzaamheid.

Geplaatst op vrijdag 16 september 2022

Tijdens die week zijn er in Nederland elk jaar honderden activiteiten waar mensen elkaar kunnen ontmoeten en nieuwe contacten kunnen leggen. Iedereen die dat wil, kan een activiteit organiseren. Motto is: ‘Kom erbij’.

Iedereen kan meedoen

Vorig jaar hebben we in Vaals met veel partners een eerste succesvolle Week tegen Eenzaamheid georganiseerd. Op weg naar de Week tegen Eenzaamheid volgen we mensen die anderen helpen zich minder eenzaam te voelen. Iedereen doet dat vanuit zijn eigen expertise. Deze week maken we kennis met Angelique Haasen, voorzitter Vrouwenkoor Avec Plaisir en Ute Jobes, dirigente Vrouwenkoor Avec Plaisir.

Zingen werkt verbindend en geeft nieuwe energie!

Kom naar de open koorrepetitie op woensdag 5 oktober om 20.00 uur

Vrouwenkoor Avec PlaisirHet Vaalser Vrouwenkoor Avec Plaisir bestaat in november 11 jaar. Een groepje moeders die elkaar van het schoolplein kenden vormden de allereerste koorleden. Inmiddels is het koor uitgegroeid tot ruim 20 leden.

Angelique Haasen, voorzitter: ‘Een vrouwenkoor waar gezelligheid belangrijk is, maar waar ontwikkeling ook hoog in het vaandel staat. Zoals onze koornaam, Avec Plaisir, al doet vermoeden, beleven we veel plezier in samen zingen. Jaarlijks hebben we twee grotere activiteiten zoals het wandelconcert rondom Lemiers of het Diner Chantant. Een keer in de twee jaar verzorgen we een Kerstconcert bijvoorbeeld in de Protestantse kerk in Vaals. Elk jaar hebben we een open repetitie om mensen te laten kennismaken met ons koor. Dit jaar organiseren we dit in de Week tegen Eenzaamheid.’

Ute Jobes, dirigente: ‘In ons koor hebben we leden die de repetitie avond als een uitstapje in de week zien. Hier zijn mooie vriendschappen ontstaan. Als je met elkaar zingt bouw je een bijzondere band samen op. Zingen werkt verbindend en geeft nieuwe energie. Ons repertoire is wereldrijk en omvat hedendaagse zangstukken uit verschillende culturen en stijlen. In even zoveel talen (Spaans, Afrikaans, Engels, Scandinavisch, Nederlands, Frans, Ests) zingen we a capella. Dat betekent dat de koorleden zingen zonder begeleiding van muziekinstrumenten.’

We zingen graag samen met u tijdens de open koorrepetitie op woensdag 5 oktober van 20.00 uur tot 21.30 uur bij Cafe Oud-Lemiers, Rijksweg 20 te Lemiers. U hoeft zich niet aan te melden, iedereen is welkom. De open koorrepetitie is gratis.

Foto: Ute Jobes, dirigente Vrouwenkoor Avec Plaisir en Angelique Haasen, voorzitter Vrouwenkoor Avec Plaisir